Patryk Klimala przechodzi do Celticu Glasgow z Jagiellonii Białystok – Piłka nożna | Eurosport w TVN24 – Piłka nożna


“Celtic z przyjemnością ogłasza pozyskanie wysoko ocenianego młodego polskiego napastnika Patryka Klimali” – oświadczył na swojej stronie szkocki klub.

Jak dodano, od środy piłkarz rozpocznie treningi w nowym zespole. Tego dnia odbędzie się również oficjalna prezentacja Klimali na Celtic Park.

 

“Duże wyzwanie”

Dla 21-letniego zawodnika transfer do Celticu jest spełnieniem marzeń. Nie ukrywa jednak, że trochę się denerwuje.

– Jest to dla mnie na pewno duże wyzwanie – powiedział Klimala dla oficjalnej strony ekipy z Glasgow. – Celtic to wielki klub z dużymi możliwościami. Atmosfera na stadionie jest świetna. Zawsze marzyłem o tym, by grać w dużym klubie i to marzenie w jakimś stopniu się spełniło. To też jest stres dla mnie, ale myślę, że sobie z nim poradzę. Cieszę się bardzo z tego, że tu jestem – zapewnił piłkarz.

 

Pokaźna kwota

Klimala występował w Białymstoku od sezonu 2016/17, z przerwą na wypożyczenie do Wigier Suwałki. W obecnych rozgrywkach ekstraklasy wystąpił w 17 meczach i zdobył siedem bramek.

Klimala ma na koncie sześć meczów w młodzieżowej reprezentacji Polski. Strzelił w nich dwa gole.

“Znakomita postawa w rundzie jesiennej sprawiła, że Klimala cieszył się coraz większym zainteresowaniem klubów zagranicznych. W efekcie trafił do szkockiego Celticu, który, miejmy nadzieję, będzie trampoliną do wielkich sukcesów sportowych naszego byłego już napastnika” – napisano na stronie Jagiellonii.

Oba kluby nie podały informacji o wysokości transferu. Według medialnych doniesień kwota może wynieść ok. czterech milionów euro.

W przeszłości w Celticu występowało kilku znanych polskich piłkarzy – m.in. Dariusz Dziekanowski, Dariusz Wdowczyk, Maciej Żurawski i Artur Boruc.

Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl, PAPRelated posts

Pozostaw komentarz