Boks – Deontay Wilder – Tyson Fury II. Data rewanżu. Gdzie odbędzie się walka


Akcja promocyjna rewanżu – który odbędzie się w MGM Grand Garden Arenie w Las Vegas – pełną parą ruszyła w poniedziałkowy wieczór. W The Novo Theater w Los Angeles panowie rozmawiali z przedstawicielami mediów  na konferencji prasowej.

Z sobą też zamienili kilka zdań, dlaczego nie.

Fury: jeżeli będę głupi, to zasłużenie przegram

Po raz pierwszy walczyli 1 grudnia roku 2018. Zakończyło się remisem, co oznaczało, że pas królewskiej kategorii potężnej federacji WBC zostaje u Wildera.

Teraz broniący tytułu Amerykanin w niewyszukanych słowach, nie siląc się na grzeczność, zapowiedział, co zrobi Brytyjczkowi. – Przyłożę mu tak mocno, że urwę mu głowę. Nie będzie mowy o pojedynku numer 3. To ja jestem królem dżungli – oświadczył.

 

Źródło: PAP/EPA Deontay Wilder nie zamierza oddać pasa WBC

Fury docenia siłę prawej ręki rywala, o czym grzecznie na konferencji wspomniał. – Wiadomo, że to jego najgroźniejsza broń, a moja praca polegać będzie na tym, by z niej nie skorzystał. Jeżeli będę na tyle głupi, by dać się trafić, to trudno – zasłużenie przegram – poinformował zgromadzonych. Od razu jednak dodał, że taki scenariusz w grę nie wchodzi.

– Ciągle mam ten sam sen, że nokautuję go już w drugiej rundzie. W pierwszej walce trzy czy cztery razy zachwiał się po moich ciosach, ale wtedy nie byłem w stanie go wykończyć. Brakowało mi paliwa, mówię to zupełnie szczerze. 22 lutego nie zabraknie. Przypominam – druga runda, na sto procent – oznajmił Brytyjczyk.

Trzy pozostałe prestiżowe pasy w wadze ciężkiej – WBA, IBF, WBO – należą do Anthony’ego Joshuy, który odzyskał je na początku grudnia, pokonując w rewanżu Andy’ego Ruiza Jr.

 

Źródło: PAP/EPA Tyson Fury znowu chce być mistrzem świata

 

 

Autor: rk / Źródło: dailymail.co.uk, boxingnews24.comRelated posts

Pozostaw komentarz