Rajd Dakar 2020. Wyniki i klasyfikacja generalna – 8.etap


Alonso stracił cztery minuty do Serradoriego. Na trzeciej pozycji uplasował się Argentyńczyk Orlando Terranova.

Walka ze słońcem

Jadący ze zmiennym szczęściem w tegorocznej edycji Przygoński tym razem stracił 9.29 do zwycięzcy. Był jednak zadowolony ze swojego występu.

“Bardzo mocne szóste miejsce na koniec dzisiejszego etapu” – napisał na Facebooku polski kierowca. “Ósmy odcinek był bardzo szybki, 30 minut non stop gaz w podłodze. Największym wyzwaniem okazała się walka ze słońcem, które było centralnie nad nami. Pionowo padające światło nie robiło cieni na wydmach i przez to musieliśmy jechać ostrożnie. Jestem zadowolony z dzisiejszego odcinka!” – podsumował Przygoński.

 

 

Bez zmian w generalce

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Hiszpan Carlos Sainz, a za nim są Katarczyk Nasser Al-Attiyah i Francuz Stephane Peterhansel, ze stratą odpowiednio 6.40 i 13.09. Przygoński z Niemcem Timo Gottschalkiem obecnie zajmują 25. miejsce.

W poniedziałkowym etapie wokół Wadi ad-Davasir, długości 477 km (tyle liczył odcinek specjalny), na znak żałoby nie uczestniczyli motocykliści i zawodnicy jadący quadami. Poprzedniego dnia w wypadku na trasie rajdu zginął portugalski motocyklista Paulo Goncalves.

We wtorek trasa Dakaru będzie wiodła do Haradh (410 km odcinka specjalnego).

 

Autor: dasz/TG / Źródło: PAP, eurosport.plRelated posts

Pozostaw komentarz